Usuwanie danych z telefonu - bez możliwości przywrócenia

Porady i sugestie na temat bezpieczeństwa w sieci oraz informacje jak pozostać w niej anonimowym.
Status:
Gandalf
Zaklinacz węży
Dopek Band
Topic author

Unread post by Gandalf » 2 weeks ago

Latest post of the previous page:

Wiesiekpaleta, post łączy się automatycznie. ;)

Co do iPhone - z pewnością poczytam, poszperam, poszukam. :)
Jeśli coś znajdę, na pewno taki poradnik się pojawi, lub stosowny post z informacjami, które będą istotne. :thumbup:

aras,
Faktycznie - nie wspomniałem o tym, ponieważ poradnik tego nie dotyczył, jednakże telefony Blackberry są najbezpieczniejsze!
Co do Google - w porównaniu do innych firm (Facebook, Apple), Google trzyma dane po usunięciu jedynie tyle, ile jest to wymagane przez polskie prawo, czyli około 3 miesięcy, gdzie natomiast inne firmy trzymają od 6 do 12 miesięcy - pytanie po co? A no dla reklam i pieniążków, bo w internecie nie ma nic za darmo, a opłatą są Twoje dane. ;)

Dlatego zachęcam wszystkich do zaopatrzenia się w porządny VPN - od siebie polecam ExpressVPN, oraz NordVPN - ten pierwszy w Polsce jest troszkę szybszy.
Jeśli chodzi o przeglądarkę Epic Privacy Browser - tak, jest ona jedną z najbezpieczniejszych i chroni przed wirusami, reklamami, oraz zachowanych przez witryny Naszego prawdziwego IP.
Jednak wejdźcie teraz na Google.com - zauważyliście? Google jest w stanie Was namierzyć bez problemu i od razu ustawia język polski.
Podczas używania programów typu VPN - nie jest to możliwe, bo praktycznie w pełni ukrywa Nas w sieci (jednak to nie gwarantuje Nam 100% anonimowości, a ogromny krok w jej kierunku).
Dzięki VPN wirusy z reklam Nam nie straszne, ataki hakerów (wirusami, podsłuchami itp.) praktycznie nie są straszne - jesteśmy głęboko ukryci. ;)

Jeśli gdzieś popełniłem błąd, proszę o poprawienie mnie. :)

Pozdrawiam!
Żyję Cicho krwawiąc - krwawię Cicho Żyjąc

Pomogłem, lub mój post jest ciekawy? Zostaw + Ciebie to nic nie kosztuje! ;)

Status:
aras
Narkotykacz
Użytkownik

Unread post by aras » 2 weeks ago

Zamiast wyszukiwarki Google polecam o wiele bardziej prywatna Duckduckgo.
"Wszyscy gdzies zapierdalaja, huja maja, i zdychaja..." - 1P-LSD

Status:
Gandalf
Zaklinacz węży
Dopek Band
Topic author

Unread post by Gandalf » 2 weeks ago

aras, Matko Boska... Ja zupie Ty o Dupie :lol: Mówimy tutaj chyba nie o wyszukiwarce, bo to chyba na inny temat jest, a że DuckDuckGo bliżej do prywatności, to już swoją drogą.
Mówimy tutaj o bezpiecznym, pełnym usuwaniu danych z telefonu - pokroju zdjęć, muzyki, kontaktów, sms'ów itp.... Nie o bezpieczeństwie wyszukiwarek i firm - obstawiam, że z 90% użytkowników tego forum, i konkurencyjnego razem wziętych, korzysta z usług oprogramowania Android... To właśnie dla nich przygotowany jest ten poradnik, więc nie rozumiem po co troszkę zmieniasz temat, skoro temat poradnika jest zupełnie inny...
Żyję Cicho krwawiąc - krwawię Cicho Żyjąc

Pomogłem, lub mój post jest ciekawy? Zostaw + Ciebie to nic nie kosztuje! ;)

Status:
Jarajsqn
Ssak
Newbie

Unread post by Jarajsqn » 1 day ago

Dzieki gandi przydatna rzecz 8-)