strzałka do góry

Jak działa flakka - narkotyk zmieniający ludzi w zombie?

Newsy ze świata używek oraz informacje na temat planowanych zmian przepisów dotyczących dopalaczy.


 • Nowy typ substancji odurzających może niemal natychmiast wywołać uczucie euforii. Przestaje się odczuwać ból, nie chce się nam spać ani jeść. Po okresie silnego pobudzenia dochodzi jednak do halucynacji, napadów lęku i niekontrolowanych zachowań, które mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Taki "odlot" można mieć za jedyne... 5 euro za porcję.
  Jak działa flakka - narkotyk zmieniający ludzi w zombie?

  Co spowodowało śmierć 27-letniej Polki w Hurghadzie? Egipski lekarz dr Terek Ahmed twierdzi, że Magdalenie Żuk mogła zostać podana flakka.

  Potwierdzenie tej informacji wymaga podania do wiadomości publicznej wyników sekcji zwłok. Zanim to nastąpi warto jednak sprawdzić, czym właściwie jest ten nowy narkotyk.

  Flakka zawiera Alfa-PVP - silnie uzależniającą i halucynogenną substancję, która doprowadza do szybkiego wyniszczenia organizmu. Potocznie nazywa się go "narkotykiem zombie", ponieważ ludzie pod jej wpływem zaczynają zachowywać się jak postacie z filmów grozy.

  Epidemiolog Jim Hall z amerykańskiego Nova Southwestern University tłumaczy, że:

  Środek ten powoduje syndrom porównywalny do ekstatycznego delirium. Osoba dostaje napadów psychozy, często zdziera z siebie ubranie, wybiega na ulicę, odznacza się ogromną, jakby napędzaną adrenaliną siłą. Po ubezwłasnowolnieniu, jeśli nie zostaną podane odpowiednie leki, może nawet dojść do zgonu.

  Narkotyczny horror klasy B

  Pierwsze doniesienia o ofiarach narkotyku zwanego z powodu niskiej ceny "pięciodolarowym szałem" pochodzą ze Stanów Zjednoczonych (w Europie można go kupić za ok. 5 euro).

  W 2015 roku media zaczęły donosić o drastycznych przypadkach osób, które pod wpływem nieznanej dotąd substancji zaczynały tracić kontrolę nad swoim zachowaniem w zupełnie nietypowy sposób.

  Dorośli ludzie zaczynali się po nich zachowywać tak, jakby postradali zmysły. Jedni uciekali przed atakiem rzekomo goniących ich cieni, wbiegali nago pod nadjeżdżające samochody - inni z kolei przejawiali autoagresywne zachowania i jak relacjonowali świadkowie tych zdarzeń - wyglądali tak, jakby mieli "wściekliznę". Niektórym przypominało to atak zombie, czyli potworów z horrorów klasy B.

  Zdarzało się, że odurzeni napadali na przechodniów i próbowali im zrobić krzywdę. Zwykle odznaczali się nieludzką siłą - rzucali się na nadjeżdżające samochody, próbowali je wywrócić lub zaczynali się zachowywać jak dzikie zwierzęta, które w momencie zagrożenia stają się dużo silniejsze i bardziej agresywne niż normalnie.
  Piekło po chwili w raju (na haju)

  Flakka należy do narkotyków, które uważane są za tzw."uppery". Mogą bardzo szybko wznieść nas na wyżyny euforycznego pobudzenia i sprawić, że jesteśmy "na haju". Spadek z tego piedestału jest jednak dużo bardziej dotkliwy niż w przypadku używek starszego typu używek, od których trudniej jest się uzależnić (wymaga to po prostu więcej czasu).

  Alfa-PVP, czyli α-Pirolidynopentiofenon znajdujący się w składzie narkotyku, pod względem chemicznym uważany jest za kuzyna katynonu - pochodnej amfetaminy. Może występować w formie sproszkowanej. Można go połknąć w postaci pigułki, wstrzyknąć dożylnie, wypalić lub wciągnąć nosem.

  W Stanach Zjednoczonych często określa się go mianem "żwiru" - jedni tłumaczą to tym, że ma przypominać kolorowy żwirek lub piasek usypywany na dnie akwariów. Inni z kolei twierdzą, że to tylko potoczna nazwa używana przez ludzi zamawiających tę substancję przez internet, by móc nabyć ten środek legalnie. Z tego powodu flakka nierzadko porównywana jest też do soli do kąpieli (bath salt).


  Policyjni eksperci z USA twierdzą, że u osób, które zażyły flakkę, dochodzi do podobnych reakcji jak w przypadku narkomanów w stanie kokainowego delirium. Po chwilowym ataku szału, kiedy udało się już ich obezwładnić, często po prostu nagle umierali. Dochodziło u nich do gwałtownego zatrzymania wszystkich funkcji życiowych i niemal natychmiastowego zgonu.
  http://zdrowie.radiozet.pl/Leki/Jak-dzi ... i-w-zombie

  ______
  • 1

  Zwiń dwie dychy albo stówę
  Posyp gram lub połowe
  Jedna dziura, druga dziura
  I już lotom niczym kura
  Niczym fura popierdalam
  Po białej drodze zapierdalam
  Bo to stara szkoła ćpania
  Jarania, chlania i wciągania
  Tosiek
  Sniffiarz
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 159
  Dołączył: 17 mar 2017, o 14:03
  Reputacja: 20


 • nie rozumiem jaki jest cel tego brania ,środek ułatwiający samobójstwo
  • 0

  grubymasmake
  Szczur
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 38
  Dołączył: 30 mar 2017, o 15:57
  Skąd: Z Przyczepy
  Reputacja: 2


 • grubymasmake taki sam cel jak brania innych narkotyków. W niskich dawkach to silnie euforyczny stim, jednak do przegięcia i paranoi dość bliska granica. Według mnie alfa jest spoko,
  samobójstwo to ułatwia u-47700. Alfą trudno się zabic, a nawet jeśli nastąpiłby zgon, byłoby to bardzo nieprzyjemne
  • 0

  Bubu88
  Opiowrak
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 423
  Dołączył: 4 lut 2017, o 19:31
  Reputacja: 49 • aaa,myślałem że po tym tylko jest czapa :twisted:

  mogli by zawody robić, kto więcej razy banią wbije się w samochód :lol:
  • 0

  grubymasmake
  Szczur
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 38
  Dołączył: 30 mar 2017, o 15:57
  Skąd: Z Przyczepy
  Reputacja: 2


 • Nawet nie zdajesz sprawy jak takie np mdpv potrafilo mnie wielkiego byka zmienic w w malutkie dziecko o wygladzie goryla.Kobita wchodzi do pokoju a ja na srodku pokoju caly golusienki siedze grzebie sobie w malym i nie moge znalesc ognia a pamietam zapalke kttora wpadla mi za wersalke...Kurwa chcialem okna odkrecac bo akurat mialem wkrete ze ktos ja tam zaszpachlowac.Mdpv-ka byla zdecycownie mocnejszym narkotykiem nizmpvp.Schizy zycia mozna przezyc po tym [youtube] https://youtu.be/IlsK0Y-nx7g[/youtube]
  • 0

  Zwiń dwie dychy albo stówę
  Posyp gram lub połowe
  Jedna dziura, druga dziura
  I już lotom niczym kura
  Niczym fura popierdalam
  Po białej drodze zapierdalam
  Bo to stara szkoła ćpania
  Jarania, chlania i wciągania
  Tosiek
  Sniffiarz
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 159
  Dołączył: 17 mar 2017, o 14:03
  Reputacja: 20


 • Wszystko kwestią dawki, po progowej bys tak sie nie zezwierzęcił
  no ale co kto lubi
  • 0

  Bubu88
  Opiowrak
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 423
  Dołączył: 4 lut 2017, o 19:31
  Reputacja: 49


 • Ostrożność i jeszcze raz ostrożność ( na początek mała dawka! )- wiem, bo w życiu też kilka razy przegiąłem i to bardzo...łącznie ze szpitalem.Odczynniki należy najpierw przebadać w swoim laboratorium w małych ilościach, a potem można szaleć- z umiarem ;) Nie ulegajcie naciskom ziomali typu, weź tą krechę nic Ci nie będzie, poczujesz się zajebiści....a wąż usypany wielkości boa dusiciela :lol: i świeżak załatwiony na amen :|
  Odnośnie flakki -nie wezmę tego gówna nigdy, przenigdy i nikt mnie do tego nie przekona. Znam ten syf, widziałem co robią po tym ludzie. W Polsce jeszcze mało znany- całe szczęście
  • 0

  Nie jedzcie tego moje drogie dzieci -
  Znajdźcie dupeczkę - przy niej czas przyjemniej leci :D
  smakosz
  Ssak
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 62
  Dołączył: 7 maja 2017, o 06:05
  Skąd: planeta ziemia
  Reputacja: 5


 • Alfa PVP jak jeszcze byla legalna w Polsce to była popularna, delegalizacja zmniejszyla ilośc osob tak sie zachowywujacych. Duzo slyszalem i czytalem o tym, nie polecam - jeden raz mi w zupełnosci wystarczył aby w pasach na odtruciu wyladowac ;)
  • 0

  Bzz, Bzz
  Wujek Gucio
  Szczur
  Avatar użytkownika
  Użytkownik
   
  Posty: 21
  Dołączył: 12 kwi 2017, o 17:13
  Skąd: Kwiaty polne
  Reputacja: 1Powrót do Aktualności ze świata używek

 • Synthetics.pl
 • Predator-rc.nl
 • Vipchemicals.pl
 • Laboratorium-24.pl
 • Darkchem.com
 • Jedwabnyszlak.cz
 • Rcchems.eu
 • Atomchemicals.nl
 • 13rc.net
 • Sorted.org.in
 • Bk-ebdp.store
 • Czwarty oficjalny konkurs Dopek.info. Pula nagród - 4000zł!
 • Miejsce na Twoją reklamę
Reputation System ©'